niedziela, 6 października 2013

Zioła dla zdrowia i nie tylko.

Witajcie.

Od pewnego czasu zbierałam się do napisania posta o ziołach i ich działaniu. Niedawno odezwała się do mnie firma Bonimed, "w swej działalności od początki ściśle współpracowała z franciszkaninem Ojcem Grzegorzem Sroką (1930-2006) , który przez ponad pięćdziesiąt lat swojego życia zajmował się ziołolecznictwem i udzielił porad blisko półmilionowej rzeszy chorych. Był autorem licznych publikacji z dziedziny ziołolecznictwa, a jego słynny poradnik ziołowy ukazał się już niemalże w jednym milionie egzemplarzy."


Zgodziłam się przetestować produkt, ponieważ dobrodziejstwa mieszanek ziołowych Ojca Grzegorza poznałam już kilka lat temu. To było jakieś 5 lat temu, z powodu, o którym nie będę się tutaj rozwodzić, poszukiwałam wyżej wspomnianego poradnika ziołowego, autorstwa O. Grzegorza. Po przeszukaniu internetu, znalazłam ją w miejskim antykwariacie. Była w stanie jak na foto, ale najważniejsza dla mnie była jej zawartość. Poza książką, zamówiłam wtedy interesującą mnie mieszankę ziół i po trzech miesiącach picia, pojawiły się efekty. Poradnik zawiera wiele ciekawych i przydatnych pozycji, nadszedł sezon przeziębień i grypy,,,więc można zasięgnąć co nieco.


Przejdźmy do mojego preparatu

"Gastrobonisan Ojca Grzegorza, to zioła do zaparzania w saszetkach.


Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu (2 saszetki) zawiera:
Korzeń Prawoślazu (Althaeae Radix) 1g
Korzeń Lukrecji (Glycyrrhizae Radix) 2g
Koszyczek Rumianku (Chamomillae anthodium) 2g
Liść Babki lancetowej (Plantaginis lanceolatae folium) 2g
Kwiat Nagietka (Calendulae flos) 1g

Działanie:
Gastrobonisan ze względu na zawartość korzenia prawoślazu, korzenia lukrecji, kwiatu rumianku, kwiatu nagietka łagodzi podrażnienia błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy oraz wspomaga trawienie i utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie układu jelitowego. Ze względu na zawartość kwiatu rumianku i korzenia lukrecji wspiera odporność przeciwko mikroorganizmom.

Napar stosowany jako tradycyjny środek o działaniu osłaniającym i przeciwzapalnym.
Wskazania do stosowania: Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych oraz pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Preparat można stosować w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy po konsultacji z lekarzem."Gastrobonisan stosowałam przy dolegliwościach trawiennych. Moja przemiana materii zaczęła szwankować, a organizm zaczął się buntować. Oczywistą sprawą jest, że przemiana materii ma kolosalny wpływ na nasz organizm. Napar piłam zgodnie z zaleceniami na ulotce, jednak sięgałam po niego nie częściej niż 3x w tygodniu. Taka kuracja była w moim wypadku wystarczająca. Preparat pomógł mi wyregulować organizm i doprowadzić go do "ładu".

Korzystacie z ziół lub mieszanek ziołowych?
Do jakich celów je wykorzystujecie?
Pozdrawiam :*

Ponowne losowanie zwyciężczyni rozdania.

Witajcie!

Zgodnie z zasadą, jeśli zwycięzca nie zgłosi się w ciągu 3dni, losuję ponownie. Do tej pory nie otrzymałam żadnej informacji od zwyciężczyni. Tak więc, wylosowałam ponownie.
Zgłoszenie numer 13 okazało się szczęśliwe dla Patishq!!!


Gratuluję!!!

Na twoje dane czekam 3dni, maila kontaktowego znajdziesz w pasku bocznym.

Pozdrawiam :*