niedziela, 6 października 2013

Zioła dla zdrowia i nie tylko.

Witajcie.

Od pewnego czasu zbierałam się do napisania posta o ziołach i ich działaniu. Niedawno odezwała się do mnie firma Bonimed, "w swej działalności od początki ściśle współpracowała z franciszkaninem Ojcem Grzegorzem Sroką (1930-2006) , który przez ponad pięćdziesiąt lat swojego życia zajmował się ziołolecznictwem i udzielił porad blisko półmilionowej rzeszy chorych. Był autorem licznych publikacji z dziedziny ziołolecznictwa, a jego słynny poradnik ziołowy ukazał się już niemalże w jednym milionie egzemplarzy."


Zgodziłam się przetestować produkt, ponieważ dobrodziejstwa mieszanek ziołowych Ojca Grzegorza poznałam już kilka lat temu. To było jakieś 5 lat temu, z powodu, o którym nie będę się tutaj rozwodzić, poszukiwałam wyżej wspomnianego poradnika ziołowego, autorstwa O. Grzegorza. Po przeszukaniu internetu, znalazłam ją w miejskim antykwariacie. Była w stanie jak na foto, ale najważniejsza dla mnie była jej zawartość. Poza książką, zamówiłam wtedy interesującą mnie mieszankę ziół i po trzech miesiącach picia, pojawiły się efekty. Poradnik zawiera wiele ciekawych i przydatnych pozycji, nadszedł sezon przeziębień i grypy,,,więc można zasięgnąć co nieco.


Przejdźmy do mojego preparatu

"Gastrobonisan Ojca Grzegorza, to zioła do zaparzania w saszetkach.


Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu (2 saszetki) zawiera:
Korzeń Prawoślazu (Althaeae Radix) 1g
Korzeń Lukrecji (Glycyrrhizae Radix) 2g
Koszyczek Rumianku (Chamomillae anthodium) 2g
Liść Babki lancetowej (Plantaginis lanceolatae folium) 2g
Kwiat Nagietka (Calendulae flos) 1g

Działanie:
Gastrobonisan ze względu na zawartość korzenia prawoślazu, korzenia lukrecji, kwiatu rumianku, kwiatu nagietka łagodzi podrażnienia błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy oraz wspomaga trawienie i utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie układu jelitowego. Ze względu na zawartość kwiatu rumianku i korzenia lukrecji wspiera odporność przeciwko mikroorganizmom.

Napar stosowany jako tradycyjny środek o działaniu osłaniającym i przeciwzapalnym.
Wskazania do stosowania: Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych oraz pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Preparat można stosować w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy po konsultacji z lekarzem."Gastrobonisan stosowałam przy dolegliwościach trawiennych. Moja przemiana materii zaczęła szwankować, a organizm zaczął się buntować. Oczywistą sprawą jest, że przemiana materii ma kolosalny wpływ na nasz organizm. Napar piłam zgodnie z zaleceniami na ulotce, jednak sięgałam po niego nie częściej niż 3x w tygodniu. Taka kuracja była w moim wypadku wystarczająca. Preparat pomógł mi wyregulować organizm i doprowadzić go do "ładu".

Korzystacie z ziół lub mieszanek ziołowych?
Do jakich celów je wykorzystujecie?
Pozdrawiam :*

5 komentarzy:

 1. Książka jest ciekawa, ale nie tak łatwo się wdrożyć do robienia mieszanek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię zioła w każdej postaci :) Są skuteczne i zdrowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam ziołowe herbatki, a i jako leki zioła spisują się u mnie nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam dużo dobrego o ziołach ojca Sroki :)

  OdpowiedzUsuń