niedziela, 13 stycznia 2013

Bratek Plus i Mega Krzem - o testowaniu,,,

Witajcie! Dziś podzielę się moją opinią na temat dwóch produktów firmy Avetpharma, które testuję dla serwisu banla.pl podobnie jak suplement CelluOFF o którym możecie przeczytać tutaj KLIK. Wszystkie suplementy wygrałam w konkursie u blogerki Amethyst. Pierwszy suplement to BratekPlus.

Producent zapewnia, że:
"BRATEK PLUS suplement diety zawiera wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, którego działanie wspiera cynk. BRATEK PLUS suplement diety został opracowany z myślą o osobach, dbających o utrzymanie prawidłowego stanu skóry, także w okresie dojrzewania.
Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, dzięki zawartości flawonoidów wspomaga procesy przemiany materii, co pomaga eliminować szkodliwe substancje z organizmu. Cynk pomaga zachować zdrową skórę."


Po miesiącu zażywania tego suplementu widzę pewną różnicę w wyglądzie mojej skóry. Ale,,, od początku! Tabletki zażywałam według zaleceń na opakowaniu, 2 dziennie po jedzeniu. Tabletki są niewielkie, wyglądają jak ziołowe, ale nie mają żadnego zapachu i jakiegoś szczególnego smaku, więc przyjmowanie ich nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami.


Patrząc obiektywnie na wygląd mojej skóry po stosowaniu kuracji przez miesiąc, mogę stwierdzić, że jest poprawa. Należę do osób, które borykają się z niedoskonałościami i problemami skórnymi, w dodatku jestem alergiczką. Moja skóra stała się w wyglądzie zdrowsza, gładsza i pojawia się na niej dużo mniej niedoskonałości, co chyba można przypisać dobroczynnemu działaniu cynku. Oczywiście po stosowaniu Bratka nie mam skóry niczym modelka z reklamy, ale stan skóry się poprawił. Jeśli któraś z Was chce wspomóc swoją skórę od wewnątrz to powinna wypróbować BratekPlus.


Drugim suplementem jest Mega Krzem z metioniną. 

"MEGA KRZEM z metioniną suplement diety zawiera ekstrakty roślinne o wysokiej zawartości krzemu oraz zestaw witamin i minerałów. MEGA KRZEM z metioniną suplement diety został opracowany z myślą o osobach dbających o urodę, a w szczególności dbających o włosy i paznokcie
Jakie znaczenie dla włosów i paznokci ma krzem, metionina, witaminy i minerały oraz miedź?
Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia istotnych składników włosów i paznokci. Jeden gram włosów zawiera 100 µg krzemu. Szczególnie bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt z pędów bambusa, który zawiera nie mniej niż 70 % przyswajalnej krzemionki.
Ekstrakt ze skrzypu polnego jest naturalnym źródłem krzemu.
Aminokwas L-metionina stanowi materiał budulcowy włosa, musi być dostarczana do organizmu z pożywieniem.
Biotyna, cynk i selen pomagają zachować zdrowe włosy. Cynk i selen pomagają zachować zdrowe paznokcie.
Miedź jest niezbędna dla prawidłowej barwy (pigmentacji) włosów.
Zaleca się uzupełnienie diety w krzem:
- przy nadmiernym wypadaniu, łamliwości włosów,
- przy nadmiernej łamliwości i kruchości paznokci,
- dla osób dbających o kondycje włosów i paznokci"


Obecność tego suplementu w otrzymanym zestawie, bardzo mnie ucieszyła po przeczytaniu informacji na opakowaniu, odnoszącej się do wypadania i łamliwości włosów. Zawsze miałam cienkie i delikatne włosy, które jeszcze bardziej osłabiałam farbowaniem. Na szczęście to już przeszłość, ponieważ udało mi się wrócić do naturalnego koloru włosów i teraz skupiam się wyłącznie na ich pielęgnacji i regeneracji.
Opakowanie tego suplementu zawiera 60 tabletek, wystarczy jedna dziennie. Ja stosuję je miesiąc, mniej więcej tak samo jak BratekPlus i mimo, że ktoś mógłby powiedzieć, że działanie obu preparatów może się nałożyć, ja uważam, że to właśnie dobre, ponieważ składniki preparatów uzupełniają się. Co zauważyłam stosując Mega Krzem? Po pierwsze włosy. Obecnie mam krótką fryzurkę, ale włosy od pewnego czasu chyba rosną mi szybciej. Jednak najważniejsze dla mnie jest to, że nie wypadają jak wcześniej! Poza tym nie zauważyłam niczego szczególnego, ale i cóż można zauważyć więcej na krótkich włosach?


Paznokcie,,, jakoś szczególnie nigdy nie narzekałam na rozdwajanie, za to skórki, zadziory - to był mój koszmar! Jednak wszystko bardzo ładnie się zagoiło i co więcej, skóra wokół paznokcia jest zregenerowana. Pazurki mi szybciej nie rosną, ale stały się mocne, nie łatwo je teraz złamać. Także i w tej kwestii Mega Krzem się sprawdził :)


I na koniec mały minus, chodzi o wielkość tabletek. Są naprawdę spore i to może niektórym osobom utrudniać stosowanie. Generalnie uważam, że warto się pomęczyć by uzyskać zadowalające efekty!

Pozdrawiam Was :*