sobota, 26 października 2013

Wrażliwość nie zawsze jest cechą,,,

Witajcie!

Wrażliwość zawsze jest postrzegana jako pozytywna cecha,,, charakteru, usposobienia. Jednak są takie wyjątki, kiedy staje się przekleństwem. Wiecie o co chodzi? O zęby!
Nadwrażliwość zębów to przypadłość, która dotyka wiele osób. Ja rzadko miewałam z nią problemy, do czasu. Po kuracji wybielającej, zaczęłam odczuwać nieprzyjemny "prądzik" przy jedzeniu zimnych rzeczy.

Walczę z tym głównie za pomocą past typu Sensitive, co zdaje na razie egzamin. I dziś o takowej paście właśnie. Otrzymałam ją jakiś czas temu od serwisu Prekursorki.pl

Vademecum Sensitive - PRO Vitamin Complex.Producent pisze:
"Vademecum ProVitamin to pasta, która dba o kompletną pielęgnację jamy ustnej. Skutecznie pomaga chronić zęby przed powstawaniem próchnicy, płytki nazębnej czy nieświeżego oddechu, a także dba o odżywienie dziąseł.

Vademecum ProVitamin
zawiera kompleks ProVitamin, który stanowi połączenie prowitaminy E oraz ekstraktu z szałwii. Składniki te pomagają w utrzymaniu dziąseł we właściwej kondycji, zwiększają ich odporność oraz chronią przed wolnymi rodnikami. Stymulują również procesy powstawania komórek, przez co dziąsła uzyskują dodatkową energię do naturalnej regeneracji. Vademecum ProVitamin zwiększa ją nawet do 40%1!

Witaminy zawarte w pastach Vademecum ProVitamin wchłaniane są przez śluzówkę i w ten sposób trafiają bezpośrednio do tkanki dziąseł. Stosowane regularnie dostarczają bezpośrednio i szybko niezbędne składniki, zapewniające wzmocnienie i właściwą kondycję zdrowych dziąseł.

Vademecum Sensitive - dzięki zawartości azotanu potasu wariant ten zapewnia ulgę nadwrażliwym zębom. Efekt łagodzenia bólu, osiągany dzięki zawartości azotanu potasu, potwierdziły badania naukowe."Pasta jest zamknięta w 75ml tubie, którą można wygodnie postawić na zakrętce. Zawiera niebieskie mikrogranulki, wyczuwalne podczas mycia. Słabo się pieni. W moim przypadku pasta sprawdziła się całkiem nieźle. Odczuwam zdecydowaną poprawę, jeśli chodzi o wrażliwość dziąseł. Nie odczuwam dyskomfortu po szczotkowaniu, dziąsła nie są podrażnione i nie krwawią.Wrażliwość zębów też się zmniejszyła.Generalnie pasta dobrej jakości, za niewielką cenę, kosztuje ok. 8zł.


A Wy jak radzicie sobie z nadwrażliwością zębów?
Pozdrawiam :*