poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Foltene Pharma - rozwiązaniem dla wrażliwej skóry głowy.

Witajcie. 


Ostatnio wypróbowałam szampon, którego zadaniem jest jest nie tylko poprawa kondycji włosów, ale również i skóry głowy, zwłaszcza tej, skłonnej do podrażnień.


"Foltene to szampon opracowany specjalnie do mycia suchych i delikatnych oraz wrażliwej skóry głowy.
Może być stosowany do wszystkich rodzajów włosów.
Mogą go stosować kobiety w ciąży, po porodzie, karmiące.
Nie zawiera substancji przenikających do krwioobiegu.

Zawiera wit.F i alantoinę. Wyjątkowo łagodna formuła nie zawiera Lauretosiarczanu sodu (SLS)."


Wybrałam go do przetestowania od InfoPlus, ponieważ potrzebowałam kosmetyku, który połączy w sobie korzystne działanie na włosy, jak i również zadba o moją skłonną do podrażnień skórę głowy.

Foltene stosowałam z przerwą, ponieważ dostałam uczulenia i odstawiłam wszystkie nowo wprowadzone kosmetyki. Okazało się, że uczulenie spowodowała maseczka do włosów, zupełnie innej firmy. Tak więc wróciłam do szamponu Foltene i oto moja opinia o nim. Zapraszam.

Opakowanie: 200ml butelka, zamknięcie typu klik. Wygodnie aplikuje się odpowiednią ilość szamponu.


Konsystencja i zapach. Zapach,,, raczej apteczny, ale nie utrzymuje się na włosach. Konsystencja bardzo rzadka, przeźroczysty płyn dobrze się pieni.


Działanie: Przede wszystkim ukojenie podrażnionej skóry głowy! U mnie sprawdził się idealnie pod tym względem. Włosy stają się nawilżone, a ich kondycja znacznie się poprawia. Wyglądają zdrowo i są odżywione. Wielkim plusem jest to, że preparat nie zawiera SLS, jest bezpieczny i nie powoduje reakcji alergicznych. Dzięki temu, nawet ciężarne mogą sięgnąć po szampon Foltene. Znając z doświadczenia różne problemy z włosami i skórą głowy, nawet po porodzie, śmiało mogę go polecić!