czwartek, 14 marca 2013

Today od Avon - kilka słów ode mnie


Zapach,,, towarzyszy Nam od zawsze. Każda z Nas lubi otulać się innym. Jedna wybiera zdecydowany, mocnym i intensywnym, pachnący piżmem, cedrem, drzewem sandałowym przepleciony delikatniejszymi nutami.  Inna sięga po świeży, zwiewny lub słodki, zapach trawy, kwiatów, czy zapach morskiej bryzy. Ja należę do obu z tych grup, bo jak zapewne wiele z Was mam swoje ulubione zapachy w obu. Dziś chciałam Was zaprosić do świata zapachu Today od Avon.

Today jest wodą perfumowaną, czyli kosmetykiem zapachowym  o zawartości olejków zapachowych kształtujący się na poziomie 10-15%. Większe stężenie zawierają jedynie prawdziwe perfumy (15-43%). Źródło Wikipedia .

Avon po raz pierwszy pojawił się na rynku firm prestiżowych, a jego przepustką do tego okazał się właśnie zapach 'Today'.  Mało tego, że jest trzecim najlepiej sprzedającym się zapachem w Europie, to w kampanii reklamowej, swą twarzą firmuje go sama Salma Hayek. Chyba nikt nie spodziewał się tak spektakularnego sukcesu tego zapachu. Nie jestem jednak zdziwiona. Ja pokochałam ten zapach od pierwszego „psiknięcia”. Pierwszy flakonik dostałam w prezencie od narzeczonego, otworzyłam je specjalnie na bardzo wyjątkową okazję, na swój ślub! Od tego dnia są moim ulubionym szalem, jakim uwielbiam się otulać!


Zapraszam na kilka słów o Today od Avon :)ZAPACH
Pierwszy z kolekcji zapachów, emanujący miłością. Należy do kategorii kwiatowej. Choć w pierwszej chwili miałam wrażenie, że to zapach korzenny.
Woda Today zawiera unikalny składnik zapachu, nutę zapachową uwielbianego przez motyle kwiatu budlei specjalnie dla Avonu opracował słynny dom perfumeryjny 'Firmenich'.  Kwiat budlei przypomina mi bez. Jego urocze, drobniuteńkie kwiaty występują w kilku kolorach (biel, fiolet, róż), a kształt kwiatów jest bardzo podobny do kwitnącego bzu.
Today zniewala i upaja, ale nie dusi. Słodki i kobiecy  koktajl frezji, słodkiego soku kaktusa, kwiatu strelicji zwanego "rajskim ptakiem", hibiskusa i budlei zwanej "leśnym motylem", podbity wodą różaną,  jedwabnym piżmem i hinduskim sandałowcem.  Ta szlachetna kompozycja sprawia, że to zapach niezwykle elegancki, mocny, ale nie nachalny. Na długo pozostaje w pamięci.Spokojnie mogłabym go nazwać już zapachem klasycznym.

FLAKON
Today początkuje serię zapachów, które Avon zamknął w niezwykle pięknych jubilerskich flakonach. Ich design jest niezwykle elegancki i przyciąga wzrok. Flakon swoim kształtem i wyglądem przypomina mi flakony jakie widywałam na babcinej toaletce, jako mała dziewczyna. Piękne,  intrygujące i lśniące.  Mimo, że szklany flakon jest dość ciężki, to również gabarytowo dość obszerny. Zdecydowanie nie nadaje się do noszenia w torebce, natomiast fantastycznie prezentuje się na toaletce czy półce z kosmetykami.

TRWAŁOŚĆ
Zapach jest równie trwały, jak mocny. Już niewielka ilość perfum na skórze, jest wyraźnie wyczuwalna dla otoczenia. Ktoś kto zna ten zapach wyczuje go i rozpozna w mgnieniu oka! Kilka dobrych godzin minie, nim zapach zacznie tracić na mocy.
Podsumowując, bardzo gorąco polecam Wam ten zapach. Nie sądzę by można było przypisać ten zapach do określonej grupy wiekowej dla kobiet. Oczekiwania i preferencje jakimi się kierujemy wybierając swój zapach, są tak różne, jak my wszystkie. Today możecie kupić zamówić na stronie iperfumy.pl  w bardzo korzystnej cenie, niższej nawet niż cena katalogowa. Warto Today wypróbować, zakochać się w nim i zostać z nim na całe życie! Dokładnie tak zrobiłam ja i uwierzcie, że nie żałuję!