sobota, 13 października 2012

Cycki w górę!

No dobra dziewczyny! Makijaże zrobione? Pazurki pomalowane? A piersi zbadane?!

Jak doskonale wiecie obchodzimy w październiku Miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Mówi o tym telewizja, radio, internet. Wiele event'ów organizuje się na powyższy temat, imprezy, spotkania z udziałem gwiazd, etc.
Oglądamy, słuchamy i kiwamy czasem głowami. Ale tak z ręką na sercu,,, ile z Was się zbadało???

Avon jak zapewne wiecie prowadzi cudowną Kampanię Życia, słynna już różowa wstążeczka. Polecam Wam stronę Wielka Kampania Życia . Jakieś 10 lat temu, dostałam od mojej liderki z Avon trzy zaproszenia na bezpłatne badanie piersi u lekarza. Ja sama nie skorzystałam, ponieważ były to zaproszenia dla Pań +30, ale podarowałam je mamie. Zaprosiła swoją koleżankę i ciocię. Ciocia jednak nie mogła w tym terminie pójść i oddała to zaproszenie swojej znajomej. I,,, być może uratowała jej życie! Lekarz wykrył u tej kobiety guzek w piersi. Na szczęście nie było za późno i podjęła leczenie. Ale ... gdyby nie poszła?

Nie  ważne czy masz 17 lat, 25, 35 czy 45. Jesteś kobietą i Twoje zdrowie i życie leży w Twoich rękach. Dosłownie! Nie trzeba robić nic specjalnego. Kilka minut raz w miesiącu, poświęconych swoim piersiom wystarczy by spać spokojnie. Kobiety poniżej 20 roku życia tak naprawdę nie muszą się badać, ale,,," czym skorupka za młodu",,,. Nie zaszkodzi zapoznać się z metodami samobadania,a przede wszystkim z informacjami na temat raka piersi. Te wszystkie informacje, nie tylko są potrzebne Nam samym, ale również powinny Nas skłonić do namówienia na badanie Naszych mam, sióstr, babć, przyjaciółek! Wiele powiatów organizuje badania DARMOWE!!! w mammobusach dla kobiet + 55. Zabierajcie na te badania swoje mamy, informujcie je o takich spotkaniach.

"Rak piersi to choroba, która może dotknąć każdą z nas. Pamiętaj jednak, że możesz mieć wpływ na swoje rokowania."

Dbając o swoje zdrowie, dbasz o swoje piękno!

Kochane polecam Wam dwie strony, gdzie znajdziecie świetne opisy i zdjęcia jak się zbadać
http://www.biust.pl/rak_piersi/jak_sie_badac_samobadanie.htm
http://www.rakpiersi.pl/articles,id,23.html

Zajrzyjcie koniecznie i nie poprzestańcie tylko na czytaniu!!!

Buziaki :*